Bramy wahadłowe

Bramy wahadłowe BTW z podatnego PCW przeznaczone są przede wszystkim dla obiektów handlowych, usługowych, przemysłowych, a zwłaszcza hurtowni i magazynów.

 

Służą one do oddzielania pomieszczeń i hal w miejscach instensywnego ruchu osób i pojazdów transportu wewnętrznego. Zamknięcia te nie utrudniają swobody ruchu, gdyż otwierają się łatwo poprzez pchnięcie skrzydeł bramy. Są nieocenione tam, gdzie zapewnić mają izolację klimatyczną pomieszczeń, płynność ruchu i nieograniczoną widoczność w trakcie przemieszczania się.

 

Skrzydła bramy BTW wykonywane są z folii PCW, standardowo przezroczystej lub przezroczystej folii wzmacnianej W oraz foli mrozoodpornej M. Bramy typu lekkiego P7 wyposażone są w folię o grubości 6,5 mm (dla powierzchni bramy do 12m2), a typu ciężkiego P10 w folię grubości 9,5mm (dla powierzchni bramy do 18m2). Stosuje się również folie nieprzezroczyste N. Standardowa wersja bram posiada ramiak z profili aluminiowych lub ze stali ocynkowanej oraz okucia wykonane ze stali ocynkowanej. Bramy specjalnego przeznaczenia (tzw. wykonanie higieniczne np. do przemysłu spożywczego) mają okucia ze stali szlachetnej E. Każde skrzydło bram wahadłowych wyposażone jest w samozamykacz (o regulowanym napięciu) powodujący samoczynne zamknięcie bramy.

 

Płat bramy wykonany jest w postaci arkuszy folii osadzonych w dwustronnym ramiaku, folia PCW szkliście przezroczysta o grubości 6,5/9,5 mm lub nieprzezroczysta o grubości 6mm.

 

Okucia: stalowe ocynkowane. Ramiak w postaci półotwartego profilu aluminiowego lub stalowego ocynkowanego do mocowania folii. Każde skrzydło wyposażone jest w zespół regulowanego napinacza sprężynowego do samoczynnego zamykania bramy. Skrzydła bramy mocowane są obrotowo za pomocą zawiasów. Górne naroża skrzydeł wzmocnione blachami. Ilość skrzydeł jeden lub dwa.

 

Dwukierunkowe otwieranie bramy poprzez napór na podatny płat przez osoby lub pojazdy transportowe i ładunki; zamykanie automatyczne przez sprężynowe samozamykacze.

 

Przezroczyste i podatne płaty skrzydeł bramy zapewniają bezpieczeństwo osobom. Zabezpieczeniem skrzydeł przed skutkami kolizyjnego wypadnięcia z zawiasów są linki stalowe mocowane do ościeży. Bramy wykonywane są w wymiarach szerokości i wysokości światła otworu, określonych z dokładnością do 5mm.

 

WYPOSAŻENIE DODATKOWE:

  • Skrzydła z foli mrozoodpornej PCW Polar o grubości 5mm do zastosowań w chłodniach.
  • Skrzydła z folii nieprzezroczystej w kolorach: szarym, czarnym i pomarańczowym z wstawką lub górną częścia płata przezroczystą na poziomie wzroku.
  • Automatycze otwieranie bramy poprzez system siłowników hydraulicznych na sprężone powietrze.
  • Malowanie ramiaka w kolorze palety RAL (nie dotyczy mechanizmów regulujących i samozamykających).
  • Górna przesłona otworu (płatowa lub taśmowa) z PCW lokalizowana nad bramą przy niekorzystnym stosunku wymiarowym szerokości do wysokości otworu (nadmierna wysokość otworu).
  • Ochronne wzmocnienia płata z foli PCW o grubości 2 lub 3 mm nakładane obustronnie na poziomie naporu pojazdów na płaty skrzydeł.
  • Żółto-czarne pasy ostrzegawcze dla uwidocznienia bramy.
  • Specjalne ramy montażowe dwu lub trzystronne z profili stalowych, gdy konieczny jest montaż do ościeża.

 

Telefon: 81-744-39-72
Fax: 81-744-39-72
E-mail: maziarczyk.piotr@gmail.com
Realizacja: PanGrosik