Uszczelnienia przeładunkowe

Uszczelnienia przeładunkowe są urządzeniami montowanymi na froncie budynku. Ich zadaniem jest doszczelnienie pojazdów dokujących na stanowiskach przeładunkowych. Korzyści ze stosowania, to ograniczenie strat ciepła w okresach chłodnych, ochrona przed napływem ciepła w okresach letnich, ograniczenie ingerencji owadów i insektów do wnętrza obiektu, podniesienie komfortu pracy dla osób obsługujących, niższe koszty eksploatacji obiektu.

Fartuch wykonany jest ze specjalistycznej tkaniny technicznej przeznaczonej wyłącznie do zastosowań w technice przeładunkowej. Boczne i poziome fartuchy uszczelnienia przeładunkowego wykonane są z dwóch różnych rodzajów materiałów: fartuchy boczne wykonane są z tworzywa o podniesionej stateczności bocznej co gwarantuje wysoce elastyczną pracę uszczelnienia podczas napierania ładowni w trakcie dokowania pojazdu na stanowisku przeładunkowym. Fartuch górny posiada podwyższoną odporność na rozrywanie (1100N). Podczas dokowania pojazdu występują silne naprężenia skośne górnego fartucha, ponieważ napierająca ładownia swymi ostrymi krawędziami oddziałuje na uszczelnienie poziomo w kierunku doku, a nożycowy układ stelaża uszczelnienia powoduje jednocześnie unoszenie zewnętrznej ramy ku górze. Zastosowana tkanina techniczna jest odporna na wyrywanie oraz rozdarcie na krawędzi przelotowego kotwienia fartucha między ramą uszczelnienia a ozdobnym profilem aluminiowym.

 

Rozróżnimy trzy rodzaje uszczelnień:

  • Uszczelnienia przeładunkowe podatne wykonane są z ramy składającej się z kształtowników stalowych obłożonej fartuchami, przymocowanej wahliwie do drugiej ramy na ścianie.
  • Uszczelnienia przeładunkowe stałe wykonane są z ramy składającej się z kształtowników stalowych obłożonej fartuchami, przymocowanej na sztywno do drugiej ramy na ścianie
  • Uszczelnienia przeładunkowe wnękowe wykonane są z ramy składającej się z kształtowników stalowych obłożonej fartuchami, mocowanej bezpośrednio na ścianie

Telefon: 81-744-39-72
Fax: 81-744-39-72
E-mail: maziarczyk.piotr@gmail.com
Realizacja: PanGrosik