Napędy do bram skrzydłowych FAAC

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła długości do 3 metrów.

 

Napęd FAAC 414 jest najbardziej praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem przy automatyzowaniu bramy o długości skrzydła do 3 m. Napęd wyposażony jest w siłowniki tubowe - samoblokujące i dlatego nie wymaga stosowania dodatkowych zamków.

 

Ze względu na swoją tubową konstrukcję i sposób mocowania siłowników do bramy (od czoła) napęd FAAC 414 jest szybki i łatwy w montażu, bez konieczności wykonywania kosztownych przeróbek adoptujących. Dobry punkt podparcia bramy gwarantuje pewne blokowanie po zamknięciu nawet w przypadku szerokich bram.

 

Zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe zapewnia moduł elektroniczny instalowany na płytce centrali sterującej, który bezpośrednio kontroluje siłę ciągu napędu. W przypadku awarii mechanizm odblokowujący umożliwia odblokowanie skrzydeł bramy i obsługę ręczną. Koszt obsługi napędu elektromechanicznego FAAC 414 jest minimalny. Urządzenie pracuje niezawodnie w każdych warunkach atmosferycznych, w zakresie temperatur zewnętrznych od -20oC do +55oC.

 

Jest to najsilniejszy napęd występujący na rynku. Jego maksymalna siła ciągu to 3500 N!

Więcej informacji: www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.0.5

Alternatywą dla FAAC 414 mogą być napędy FAAC Genius G-BAT 300 i G-BAT400. 

Więcej informacji: http://www.geniusg.pl/index.php/welcome/produkty/bat300

 

 

 

 

 

Napęd FAAC 413 i FAAC 415

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego i półprzemysłowego dla skrzydła długości do 2,5 metra FAAC 413 i do 4 metrów FAAC 415.

 

W zastosowaniu przydomowym częstotliwość użytkowania wynosi 30%, napięcie 230V.

W zastosowaniu półprzemysłowym częstotliwość użytkowania wynosi 100%, napięcie 24V.

 

Wszystkie modele posiadają wewnętrzne mechaniczne ograniczniki ruchu. Pozwala to na rezygnację z zewnętrznych ograniczników ruchu skrzydeł. Napędy o napięciu 24V mają zastosowanie przy małych parkingach, garażach zbiorczych do 30 użytkowników.

Centrala sterująca posiada między innymi takie funkcje jak: otwieranie jednego skrzydła dla ruchu pieszych, spowalnianie skrzydła przy zamykaniu i otwieraniu, wstępny błysk lampy ostrzegawczej.

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.2

         http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.5

 

 

Napęd FAAC S418.

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego i półprzemysłowego dla skrzydła długości do 2,3 m. i długości 2,7 m. z zastosowaniem zamka elektromechanicznego. 

 

Częstotliwość użytkowania wynosi 100%, napięcie 24V.

 

Wszystkie modele posiadają wewnętrzne mechaniczne ograniczniki ruchu. Pozwala to na rezygnację z zewnętrznych ograniczników ruchu skrzydeł. Napędy o napięciu 24V mają zastosowanie przy małych parkingach, garażach zbiorczych do 30 użytkowników.

Centrala sterująca posiada między innymi takie funkcje jak: otwieranie jednego skrzydła dla ruchu pieszych, spowalnianie skrzydła przy zamykaniu i otwieraniu, wstępny błysk lampy ostrzegawczej.

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.6

 

 

Napęd FAAC 390 z ramieniem łamanym.

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła o długości do 1,8 m (3 m z zamkiem elektromagnetycznym). Częstotliwość użytkowania 15 cykli/godz.

 

Napęd ten może otwierać bramę do wewnątrz i na zewnątrz posesji.

 

Ma zastosowanie przy szerokich słupach bramowych. Maksymalna głębokość ustawienia zawiasu od skraju słupa 290 mm. Konstrukcja zastosowanego siłownika samoblokującego uniemożliwia uchylenie bramy po zamknięciu. Dlatego do długości skrzydła 1,8 m nie ma konieczności zastosowania zamka elektromagnetycznego.

Centrala sterująca posiada między innymi takie funkcje jak: otwieranie jednego skrzydła dla ruchu pieszych, spowalnianie skrzydła przy zamykaniu i otwieraniu, wstępny błysk lampy ostrzegawczej.

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/katalog/brochures/390.pdf

 

 


Napęd FAAC 391 z ramieniem łamanym

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła o długości do 2,5 m. Częstotliwość użytkowania 80 cykli/godz.

Napęd ten ma zastosowanie przy szerokich słupach bramowych. Maksymalna głębokość ustawienia zawiasu od skraju słupa 220 mm. Konstrukcja zastosowanego siłownika samoblokującego uniemożliwia uchylenie bramy po zamknięciu, dlatego nie ma konieczności montażu zamka elektromagnetycznego. Zastosowane ograniczniki mechaniczne eliminują zastosowanie ograniczników ruchu bramy przy otwieraniu i zamykaniu.

 

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/katalog/brochures/391.pdf

 

 

 

 

Napędy hydrauliczne FAAC

Firma FAAC w swojej ofercie ma szeroki wybór napędów hydraulicznych. Od zastosowań przydomowych poprzez półprzemysłowe i przemysłowe. Długości skrzydeł występują od      1,8 m do nawet 7 metrów. Ciekawym rozwiązaniem są siłowniki do furtek o szerokości skrzydła od 0,8 metra do 1,2 metra. Częstotliwość użytkowania od 55 do 80 cykli/godz.

 

Występująca siła ciągu waha się od 500 daN do 775 daN. W okresie użytkowania napęd hydrauliczny wymaga niewielkich czynności konserwacyjnych. Zapewnia mały pobór energii elektrycznej. Konstrukcja napędu oparta o wykorzystania systemu hydraulicznego do przesuwu tłoka siłownika zapewnia bardzo ciche działanie i niezawodność w każdych warunkach atmosferycznych

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/katalog/brochures/402.pdf

                       http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.12

                              http://www.faac.pl/katalog/brochures/422-422PED.pdf

                              http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.13

 

 

Napęd podziemny FAAC 770

Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła 2,5 m i maks. ciężarze 500 kg.

 

Napęd ukryty w podjeździe jest polecany między innymi do bram ozdobnych, kutych.

Centrala sterująca posiada takie funkcje jak: otwieranie jednego skrzydła dla ruchu pieszych, spowalnianie skrzydła przy zamykaniu i otwieraniu, wstępny błysk lampy ostrzegawczej. Częstotliwość użytkowania 20 cykli na godz.

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.14

 

 

 

Napęd podziemny FAAC S800H

Napęd hydrauliczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego i półprzemysłowego dla skrzydła 4,0 m i maks. ciężarze 800 kg.

Napęd hybrydowy z silnikiem 24V i pompą olejową. Częstotliwość użytkowania 55 cykli/godz. Centrala sterująca posiada takie funkcje jak: otwieranie jednego skrzydła dla ruchu pieszych, spowalnianie skrzydła przy zamykaniu i otwieraniu, wstępny błysk lampy ostrzegawczej.

 

Więcej informacji: http://www.faac.pl/index.php/katalog/p/0.0.0.16

 

Telefon: 81-744-39-72
Fax: 81-744-39-72
E-mail: maziarczyk.piotr@gmail.com
Realizacja: PanGrosik